Jak reklamować serwer Metin2

Na początku chciałbym Was poinformować, że wszystkie wymienione tutaj sposoby są sposobami zaczerpniętymi z mojego własnego doświadczenia. Jeżeli chodzi tutaj o reklamę to nie chodzi tylko o reklamę serwera Metin2, równie dobrze możecie tak zareklamować swoją autorską grę, serwer do Minecraft, S&F i wiele innych…

Jeżeli bierzemy się za tworzenie i chcemy zrobić porządną i stabilną markę już na starcie musimy liczyć się z nie małymi kosztami, które jeżeli przyłożymy się do projektu mogą zwrócić się nawet w ten sam dzień w, którym Nasz projekt wystartował. Największymi wydatkami są strona, silnik gry, forum i opisana w tym poście REKLAMA. Nie możemy wydawać tych pieniędzy na prawo i lewo, ponieważ reklama u twórców, którzy mają po 100tysięcy obserwujących, ale też po 200wyświetleń pod filmami, a biorą po kilkaset złoty za odcinek jest po prostu nie opłacalna, a ich obserwujący biorą się po prostu z allegro lub innych portali z subskrybcjami, lajkami itd.

Reklama u Streamerów/YouTuberów.

Przechodząc już (tak wiem szybki jestem) do konkretnych sposobów reklamy, a w tym przypadku są to streamerzy i youtuberzy, ale nie możemy się z góry kierować liczbą obserwujących tak jak już wcześniej wspomniałem. Kierować możemy się jedynie:

  1. Tematyką kanału.
  2. Liczbą oglądających i komentujących w przypadku streamerów.
  3. Liczbą wyświetleń, polubień i komentarzy w przypadku YouTuberów.

A więc reklama u Bonusa, Malysza lub patostreamerów jest nieopłacalna, ponieważ nie są oni stricte (czyt. strikte) powiązani z Metinem. Jeżeli nasz cel posiada małą ilość subskrybcji, ale sporo wyświetleń i komentarzy typu „Super”, „Zostawiam Like” to możemy być pewni, że zostały one zakupione. 

Podsumowując musimy być ostrożni podczas kupowania reklamy u YouTuberów i Streamerów, ponieważ mogą oni nam przynosić zerowe zasięgi, a brać spore pieniądze.

Ceny tejże reklamy zaczynają się od 600zł i idą wzwyż.

Reklamy na Instagramie/Facebook i innych mediach.

Na ten moment (22.01.2020) jest to jedna z bezpieczniejszych form, ponieważ wiemy, że nasz najukochańszych GameForge nie zbanuje strony na Facebook’u, ani konta na Instagramie, a konta i filmy na YouTubie już niestety banują. 

Na Instagramie jak i Facebook’u możemy zakupić automatyczną promocję do danej grupy odbiorców przez co nakierujemy swoje poszukiwania nie w 60letnie babcie, które dostały telefony od wnuków tylko np. grupę wiekową 13-30lat obserwującą gry. 

Możemy także zakupić cudze konto na Instagram lub Facebook i reklamować się na FB lub IG poprzez zmianę banneru, avataru na grafikę związaną z naszym serwerem.

Regularne prowadzenie Social Medii.

W tym przypadku działa to na zasadzie częstego wyświetlania się użytkownikom wpisów na naszej stronie przez co zapamiętują oni naszą markę. Warto też wspomnieć, że osobę do prowadzenia Social Medii można zatrudnić, takie osoby możemy znaleźć na forach związanych z tym co chcemy prowadzić czyli w naszym przypadku metin2.

Reklama Szeptana.

Reklama szeptana czyli Marketing Szeptany, tzw. szeptanka polega na działaniu w 3/4 osobowej grupie (im więcej tym lepiej) i jeżeli ktoś doda posta na jakimś forum o metinie z treścią „Jaki serwer polecacie?” wtedy jedna z osób pisze komentarz, że poleca i reszta odpowiada na komentarz tej co poleca, że również polecają i całe koło się zapętla przez co wiele osób myśli, że nie jest to jedna osoba tylko więcej i w ich głowach dzieje się tak: *O dużo osób poleca, więc pewnie serwer jest dosyć w porządku i dobrze będzie wpaść i obczaić*

Artykuł gościnny na stronach typu publiszer.

Na stronie typu publiszer itp. możemy wstawić własnego posta „powitalnego” za darmo gdzie będziemy mogli zawrzeć najważniejsze informacje na temat naszego serwera i ktoś zawsze może wpaść przez to, że czytał jakiś artykuł, a jest to opłacalne, ponieważ jedyne czym tutaj płacimy to wyobraźnią i czasem.

Artykuł na stronach Metinowych.

Jest to taka sama zasada jak na stronach typu publiszer tylko w tym wypadku grupą odbiorców będą osoby związane z metinem i będzie to skuteczniejsza reklama. Administracja tego bloga informacyjnego jest w trakcie tworzenia jednej z takich stron, więc polecamy obserwować, ponieważ możę akurat Tobie się to kiedyś przyda!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]